WALBO GROUP

Společenská odpovědnost

Jelikož si je naše firma vědoma své společenské odpovědnosti, podporujeme v této oblasti místní organizace.

GIVING TUESDAY 2019

Stejně, jako loni jsme se i v roce 2019 zapojili do celosvětové „dobroakce“ s názvem GIVING TUESDAY.

Na podzim jsme finančně podpořili Jezdecký kroužek Ostrava z.s., který by bez naší pomoci již dále nemohl fungovat. Poníci Míša, James, Skokan a Gaučo tedy mohou dál pohodlně bydlet a umožnit smysluplně trávit čas dětem, které kroužek navštěvují. Abychom podporu ještě více rozšířili, rozhodli jsme se nabídnout jízdy dětem, kterým nebylo dáno do vínku plné zdraví.
Dne 3.12.2019, tedy v den konání GIVING TUESDAY, se sešli zástupci WALBO RAILWAY s.r.o., Centrum pro Rodinu a sociální péči z.s. a Jezdecký kroužek Ostrava z.s., aby společně udělali radost handicapovaným dětem a umožnili jim projížďku na ponících.

Jsme rádi, že si děti i jejich rodiny čas strávený v areálu užily.

Více o organizacích, kde pomoci není nikdy dost, najdete na:
http://jkostrava.cz/
http://www.prorodiny.cz/


2019

Kola nás baví, a to nejenom ta železniční!

Stali jsme se hlavním partnerem klubu Auto klub plochá dráha Kopřivnice v AČR a jejich motorová kola zahřmí v roce 2019 pod vlajkou WALBO RAILWAY.

Plochá dráha je dnes celosvětovým sportem přitahujícím velké množství příznivců v mnoha zemích světa. U nás se jezdí v Pardubicích, Praze, ve Slaném a v námi podporované Kopřivnici, do které se v roce 2019 vrátí po jednadvaceti letech ligové soutěže.

Závodí se na oválné dráze proti směru hodinových ručiček na povrchu tvořeném škvárou nebo na zpevněném štěrkovém makadamu, což umožňuje dramatickou jízdu ve smyku.

Motocykly užívané pro plochou dráhu jsou speciální stroje, jejichž výrobou se zabývají převážně v Anglii, Itálii a také v České republice. Plochodrážní motocykly nemají překvapivě převodovku ani brzdy.

Ať už jste příznivci ploché dráhy, či jste jen zvědaví, oč se jedná, přijďte se podívat na některý ze závodů do Kopřivnice:

2.2. Mistrovství ČR na ledové dráze - od 13h na Větřkovické přehradě v Kopřivnici
13.4. 1. Liga družstev 2. kolo
08.5. Extraliga družstev
27.7. Mistrovství ČR Flattrack
31.8. Mistrovství ČR dvojic
28.9. Pohár přátelství

Autoři fotografií: Marek Lokaj & Tomáš Wanke

2018

Letos jsme se poprvé zapojili do celosvětové akce GIVING TUESDAY 2018, mezinárodní den dárcovství a dobrovolnictví.

Dlouze jsme diskutovali o tom, v jaké oblasti a komu chceme pomáhat.  Skoro jednohlasně jsme se shodli, že nám není lhostejný osud handicapovaných dětí a jejich rodin. Oslovili jsme proto MŠ, ZŠ a SŠ Karviná, příspěvkovou organizaci, která, na pracovišti Vydmuchov, poskytuje vzdělávání a poradenské služby 62 handicapovaným dětem a jejich rodinám.

Při první návštěvě školy jsme zjistili, že zde velmi chybí prvky pro tělesnou výchovu a pomůcky pro rozvoj motoriky. A tak jsme se rozhodli, že poskytneme finanční dar na nákup senzomotorických tabulí.

V den světového dárcovství jsme přijeli předat symbolický šek a podívat se, jakou mají děti z pomůcek radost.

www.szmkarvina.cz


2017

V roce 2017 jsme podpořili dobročinnou organizaci MOMENT ČR, o.p.s., které jsme poskytli finanční dar pro svoz darů z koncertního turné RECYKLUS TOUR Tomáše Kluse.