O nás

Společnost WALBO RAILWAY s.r.o. je součástí skupiny WALBO GROUP a je ryze českou společností, která byla založena v roce 2017. Hlavním předmětem činnosti naší společnosti je výroba železničních náprav a dvojkolí za použití nejmodernějších technologií.

Naše moderní linka náprav je koncipována tak, aby byla schopna produkovat kompletní sortiment náprav, od náprav pro nákladní vozy, přes hnací nápravy pro osobní vozy, tramvaje a metra, až po složité nápravy lokomotivní. Samozřejmostí je dodržování všech parametrů požadovaných příslušnými normami a výkresovou dokumentací.

Ve výrobním závodě v Karviné disponujeme rovněž linkou na lisování dvojkolí vybavenou nejmodernějším oboustranným lisem firmy MAE. Lisujeme jak dvojkolí pro nákladní vozy, tak také dvojkolí pro osobní vozy a lokomotivy. Linka je vybavena zařízením pro dynamické vyvažování dvojkolí, zařízením na měření elektrického odporu a lakovací kabinou. Počínaje zářím 2020 jsme zahájili montáž ložisek a ložiskových domků na námi vyráběná dvojkolí.

Kromě výše uvedených produktů dodáváme také železniční kola a obruče, které jsme schopni opracovat na vlastním moderním karuselu a provést na nich veškeré nedestruktivní zkoušky v souladu s normami.

WALBO RAILWAY má zaveden systém managementu jakosti podle normy ISO 9001:2015 vydaný společností TŰV Rheinland a je držitelem osvědčení o způsobilosti dodavatele náprav a dvojkolí pro České a Slovenské dráhy a schválením AAR pro výrobu náprav. Nákladní nápravy a dvojkolí jsou certifikovány dle požadavků TSI.