O nás

Společnost Walbo Railway je součástí skupiny WALBO GROUP a je ryze českou společností. Byla založena v roce 2016 s hlavním předmětem činnosti na dodávky monoblokových kol, náprav, dvojkolí a obručí ve velkých i malých sériích.

V roce 2018 jsme začali budovat vlastní poloautomatizovanou linku na výrobu železničních náprav a už na počátku roku 2019 jsme realizovali první zakázky. Koncepčně je linka řešena tak, aby byla schopna produkovat kompletní sortiment náprav, od vagónových a tramvajových náprav přes hnací nápravy pro osobní vozy až po složité nápravy lokomotivní. Samozřejmostí je dodržování všech parametrů požadovaných zákazníkem a výroba v souladu s danými technickými požadavky a normami.

Hlavním cílem zaměstnanců naší společnosti je uspokojit i nejnáročnější požadavky, a to zejména při způsobu projektování, výroby a dodávky zmíněných produktů. Dodržení požadované kvality je naší nejvyšší prioritou.

WALBO RAILWAY má zaveden systém managementu jakosti podle normy ISO 9001:2016 vydaný společností TŰV Rheinland a je držitelem osvědčení o způsobilosti dodavatele náprav a kol pro České a Slovenské dráhy.