O nás

Společnost WALBO RAILWAY byla založena v roce 2016 a je součástí skupiny WALBO GROUP.

Od počátku je naší vizí výroba vysoce kvalitních železničních dvojkolí, kol a náprav, které od té doby dodáváme ve velkých i malých sériích.

Naše dvě výrobní haly najdete ve městě Karviná. Nejmodernější poloautomatizovaná výrobní linka zde produkuje kompletní sortiment náprav od vagónových, tramvajových, přes nápravy hnací, až po složité nápravy lokomotivní. I druhá, navazující, hala je vybavena špičkovým strojovým parkem určeným pro lisování dvojkolí, dynamické vyvažování dvojkolí, lakovacím boxem a moderním pracovištěm pro ložiskování.

Naprostou samozřejmostí je pro nás dodržování kvality a procesu výroby v souladu s technickými požadavky zákazníka a příslušnými normami. Všechny produkty procházejí před expedicí stoprocentní výstupní kontrolou.

WALBO RAILWAY má zaveden systém managementu jakosti podle normy ISO 9001:2016 vydaný společností TŰV Rheinland. Jsme držitelem osvědčení o způsobilosti dodavatele dvojkolí, náprav a kol pro České a Slovenské dráhy, AAR certifikátu a několika TSI certifikátů pro výrobu náprav a dvojkolí.